Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę.
Daugiau informacijos rasite privatumo ir slapukų politikoje.
KURUS SAULES PANEĻUS IZVĒLĒTIES? KĀ IZVĒLĒTIES PAREIZOS SAULES PANEĻUS?
Atbilde: Izvēloties pareizo moduli, jāņem vērā strāva Imp [A].
Strāvai ir jākompensē enerģijas pieprasījums, lai sistēma paliktu autonoma.
Tālāk ir sniegts kopsavilkums par vidējo saules stundu skaitu Latvijā.
Jūnijā 287 saules stundas.
Decembrī 24 saules stundas.
Vidēji gādā 1760 saules stundas.
Piemērs: (modulis tiek izmantots vasarā)
Enerģijas patēriņš 50Ah / 8h = 6,25A - nepieciešamā moduļa strāvas efektivitāte
[Imp]. Pareizi atlasīts modulis ir, piemēram, 130 Wp Maxx (Imp = 7,22 A)
Atbilde: Ražošanas tehnoloģija būtiski neietekmē enerģijas ieguvi. Elastīgā moduļa izvēli atbalsta tā mazais svars un nav nepieciešams izmantot montāžas kronšteinus. Zemākās iegādes izmaksas runā par labu klasiskā rāmja moduļa izvēlei.
Atbilde: Saules paneļi ir veidoti tā, lai tipiski laikapstākļi nebojātu to konstrukciju, tāpēc tie ir ļoti izturīgi pret vēju, lietu, ūdeni un sniegu.
Turklāt mūsu tehnoloģiju elastīgie paneļi var izturēt spiedienu līdz 100 kg, kas nozīmē, ka pa tiem var staigāt. Nosacījums ir tāds, ka modulis ir pilnībā pielīmēts.
Atbilde: Tipisks komplekts sastāv no: saules moduļa, stūra stiprinājuma kronšteiniem, jumta adaptera, kabeļu komplekta, uzlādes regulatora, akumulatora. Pēc izvēles montāžas līme.
Atbilde: Jā, paralēli savienojot moduļus, tiek summēta to strāva [A] un jauda [Wp]. Spriegums paliek sistēmas vismazāk jaudīgākā moduļa vērtībā.
Atbilde: Jā, uzlādes regulators ir nepieciešama ierīce PV sistēmā. Uzlādes procesi ir optimizēti ar šo ierīci. Programmējot kontrolieri darbam ar GEL, AGM vai svina skābes akumulatoru, tiek izvēlēts atbilstošs uzlādes spriegums. Regulators arī aizsargā pret pārāk dziļu akumulatora izlādi no uztvērēju puses (nosacījums ir savienot uztvērējus caur tam paredzēto 12V izeju regulatorā), pret akumulatora pārlādēšanu, pret reverso strāvu. Tas informē par akumulatora uzlādes stāvokli, PV moduļa darbību, uztvērēju darbību.
Atbilde: Akumulatora optimālā uzlādes strāva ir 10% no tā jaudas Maksimālā uzlādes strāva nedrīkst pārsniegt 30% no akumulatora jaudas. Piemērs: 70Ah akumulatoram optimālā uzlādes strāva ir 7A. Saules moduļa atbilstošā jauda ir 130Wp.
Video:
https://www.youtube.com/watch?v=iKDvtXrl8Jw
KĀ IZVĒLĒTIES AKUMULATORU, IETILPĪBU, JAUDU, AMPĒRSTUNDAS?
Atbilde: PV instalācijām jāizmanto speciāli saules kabeļi, kas izgatavoti no vara un ar īpašiem pārklājumiem, kas izgatavoti no neuzliesmojoša materiāla, kas ir izturīgs pret jebkādiem laikapstākļiem. Jāizmanto arī atbilstošs šķērsgriezums saskaņā ar principu max 2,5A / 1mm2
Atbilde: Jā, bet atcerieties, ka baterijām (akumulātoriem) ir jābūt ar vienādiem parametriem.
Savienojot baterijas virknē, mēs palielinām spriegumu [V]. Paralēli pievienojot akumulatorus, mēs summējam kapacitāti [Ah]
Atbilde: Šim nolūkam jāizmanto DC-AC pārveidotājs. Lai izvēlētos pareizo jaudu, rūpīgi jāaprēķina ierīču enerģijas pieprasījums. Invertoru var noslogot ar maksimālo jaudu 80% no invertora nominālās jaudas.
Invertoram jāģenerē tā sauktais sinusoidālais spriegums, pretējā gadījumā darbināmās ierīces var darboties ar traucējumiem vai tikt bojātas.
Pārveidotājam jābūt tieši savienotam ar akumulatoru, un, ļoti svarīgi, tam jābūt aizsardzībai pret dziļu akumulatora izlādi.
SAULES PANĻU EFEKTIVITĀTE UN ATMAKSAS LAIKS
Atbilde: Saules moduļiem ir apvada diodes. Pateicoties trīs diožu izmantošanai, punktveida ēnas samazina tikai 33% jaudas.
Latvijas klimatā un temperatūras amplitūdā atškirība nav nozīmīga.
Monokristāliskie paneļi ir dārgāki, ar noapaļotiem stūriem, melni, 2% efektīvāki, mazliet labāki pie mazākas gaismas.
Polikristāliskie paneļi ir lētāki, ar kvadrātveida šūnām, tumši zilā krāsā, smagāki.